Kalendarz ciąży – ciąża tydzień po tygodniu

kalendarz ciąży ciąża tydzień po tygodniu

W poniższym artykule znajdziesz kalendarz ciąży, czyli artykuły opisujące jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu. Sprawdź jakie zmiany zachodzą w ciele Mamy i Maluszka w poszczególnych tygodniach ciąży.

 

Kalendarz ciąży – przewodnik po ciąży tydzień po tygodniu

Za kilka miesięcy na świat przyjdzie Twoje dziecko. Na pewno jesteś ciekawa, co w danym tygodniu ciąży dzieje się w Twoim brzuchu, jak radzi sobie Maluszek, jak się rozwija, co już umie robić. To wszystko znajdziesz w naszym kalendarzu ciąży, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten wspaniały czas. Ale kalendarz ciąży to także dobre narzędzie do tego, by sprawdzić, co czeka Cię w kolejnych miesiącach. Jakie dolegliwości mogą się pojawić na danym etapie ciąży, jak sobie z nimi radzić oraz jak przygotować się do porodu.

Ciąża tydzień po tygodniu – wszystko co musisz wiedzieć

W każdym z poszczególnych artykułów dotyczących danego tygodnia ciąży znajdziesz informacje o tym, jakie zmiany zachodzą w ciele przyszłej mamy i jej dziecka. Z naszego kalendarza ciąży dowiesz się:

  • jakie samopoczucie towarzyszy ciężarnej w poszczególnych okresach ciąży,
  • jak przebiega rozwój dziecka,
  • jakie badania należy wykonać w danym tygodniu ciąży,
  • jakie są sprawdzone porady dotyczące ciążowych dolegliwości.

Kalendarz ciąży a wizyta u lekarza

Pamiętaj, że kalendarz ciąży może być świetnym źródłem wiedzy o nadchodzących tygodniach ciąży. Jednak nie zastąpi on wizyty u lekarza. Dlatego jeśli jeszcze nie umówiłaś się na wizytę u ginekologa, zrób to jak najszybciej. Tylko lekarz lub położna są w stanie rzetelnie doradzić Ci w sprawach związanych z Twoim zdrowiem. Nasz kalendarz ciąży, czyli ciąża tydzień po tygodniu ma charakter informacyjny i edukacyjny, nie stanowi więc porady medycznej, ani zastępstwa konsultacji z lekarskiej.